Mérföldkőhöz érkezett a pécsi közoktatással foglalkozó kezdeményezésünk, reménykeltően széles körű szakmai egyeztetés indult. A cél a járványhelyzet miatt bevezetett, digitális jellegű oktatásból kiszorult pécsi gyerekek megsegítése, illetve a felkészülés egy esetleges újabb rendkívüli helyzetre.
A műhelybeszélgetés-sorozat egyik legfontosabb feladata az, hogy a szereplők felismerjék: szükségünk van egymásra.
Ugyanazokkal a gyerekekkel, ugyanazokért a gyerekekért dolgozunk, a civil szervezetek, a szociális intézmények, az önkormányzat és a közoktatás intézményei közötti együttműködés a kulcs lehet a hatékony válságkezeléshez.
Ez nem pusztán az elmúlt hónapok okozta hátrányok leküzdése miatt fontos, hanem azért is, mert fel kell készülni a szeptemberi tanévkezdésre, és arra, ha újfent iskolákat kellene bezárni.
Két héttel ezelőtt az Emberség Erejével Alapítvány meghívására gyűltek össze a szakemberek, a második, mai alkalomra Bognár Szilvia pécsi alpolgármester hívta meg az érintetteket a városházára.
A találkozó konkrét célja volt az együttműködés kereteinek és szabályainak lefektetése. Hosszú évek óta először ülnek egy asztalhoz civil kezdeményezésre a közoktatás különböző képviselői, oktatási és szociális intézmények vezetői, az önkormányzat képviselői, szakemberek és a szakterületen működő civil szervezetek.
A találkozón részt vett
- Esztergár Lajos Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ
- Élmény Tár
- INDIT Tér Közösségi Szolgálat
- Khetanipe Egyesület
- KheTanoda
- Klebelsberg Központ Pécsi Tankerületi Központ
- Magyar Máltai Szeretetszolgálat Dél-Dunántúli Régió
- Mosolymanó Egyesület
- Pécs MJV Önkormányzata
- Pécsbányai Közösségi Ház
- Pécsi József Nádor Gimnázium és Szakképző Iskola
- Pécsi Pedagógiai Oktatási Központ