Ma már nem elrugaszkodott elvárás, hogy egy munkahely valóban befogadó és sokszínű legyen. A származásra, nemi identitásra vagy megjelenésre vonatkozó, elsőre ártalmatlannak tűnő viccek is mély sebeket ejthetnek, és az előítéletek erősödéséhez vezethetnek. A jó hír, hogy ez ellen ma már bármelyik munkahely hatékonyan felléphet, ráadásul rengeteg remek módszer áll rendelkezésre. Alapítványunk egy olyan eszközt mutatott be, ami a gamifikáció eszközével segíthet felszámolni a mikroagressziót.
Az Amnesty International Magyarország, az Emberség Erejével Alapítvány, valamint a Háttér Társaság a II. Freedom of My Identity Emberi Jogi Fesztivál keretében szervezett interaktív beszélgetést, amely a nemi egyenlőtlenségek és a befogadó munkahelyek témáját járta körbe.
A workshop az egyenlőtlenségekre rámutató kvízzel indult, és rávilágított a nők életútját a gyermekkori szocializációtól az időskorig végigkísérő kihívásokra. A hátrányos megkülönböztetés részét képezi sokszor a gyermeknevelési- és háztartási munkák megoszlása, a munkaerőpiaci diszkrimináció, a munkahelyi megbeszéléseken tapintható elnyomás, valamint a bér- és nyugdíjszakadék.
A problémakör feltérképezését, majd a cselekvési szintek áttekintését követően, a megoldási stratégiák között mutatták be Amnesty International Magyarország Egy lépéssel közelebb című programját. Ezután vette kezdetét az LMBTQIA+ közösség tagjait érintő munkahelyi megkülönböztetésről szóló előadás. A Háttér Társaság Befogadó Terek című projektje keretében célul tűzték ki az egyenlőségen alapuló munkahelyi közösségek kialakulásának támogatását.
Az esemény zárásaként a résztvevők megismerkedhettek a mikroagresszió fogalmával, amelyet az alapítványunk által készített installáció szemléltetett, ami egyben rávilágított a burkolt vagy nem szándékos, de mégis bántó, sokszor hétköznapi megjegyzések kifogásolható mivoltára.
A szöveget Kapás Réka írta, aki az Aspektus Csoport gyakornoki programjában vesz részt.