„Különbözünk, de nem vagyunk jobbak, sem rosszabbak!” Az idei mottót Lily Ebert holokauszt-túlélőtől kölcsönözték a II. Pécs Pride szervezői. A felvonulás valójában csak egyetlen program a szeptember 10-én kezdődő, egy héten át tartó II. Freedom of My Identity Emberi Jogi Fesztiválon.
A szervezőkkel arról beszélgettünk, változott-e Pécsen a pride megítélése a tavalyi siker után, félnek-e még igent mondani az előadók a szervezők felkérésére, hol válik el a büszkeség és a méltóság fogalma, és miért mosódik össze a köztudatban az emberi jogi feszitvál és a pride-felvonulás? Mi a pride üzenete, eljön-e a nap, amikor már nem lesz szükség hasonló demonstrációkra, és várhatók-e ellentüntetők? Végül azt kérdeztük az utcán sétáló emberektől: ott lesznek-e a II. Pécs Pride-on?
A hivatalos megnyitó szeptember 11-én, a II. Pécs Pride Felvonulás – a tavalyinál hosszabb, a szervezők szándéka szerint látványosabb útvonalon – 17-én szombaton lesz. A két végpont között pedig egyhetes emberi jogi fesztivál sokszínű programkínálata várja az érdeklődőket. Rigó Bálintot és Hegedüs Martin Alexet Pincehelyi Zita kérdezte.
Aki kérdez: Pincehelyi Zita
Szignál: Kiss Irina
Arculat: Biacsics Renáta – Renyagyár
„Pécs szeret. Ez az egyik tömör tanulsága az első pécsi Pride-nak.” Írtuk tavaly Magyarország első vidéki pride felvonulását követően. A szöveget itt olvashatod el. A Kék Kanapéról bővebben itt olvashatsz.