Új alprogramot hirdet meg alapítványunk az Erősödő Civil Közösségek kapacitásfejlesztő program keretében az európai értékek erősítése céljából. A pályázatra vidéki civil közösségek nyújthatnak be pályázati ötletet november 1-ig, a nyertesek komplex szakmai és pénzügyi támogatást kapnak.
Az Emberség Erejével Alapítvány az Európai Unió Alapjogi Chartájában megfogalmazott alapjogok, a közösség, a nyitottság, a szabadság, az egyenlőség, a szolidaritás, a cselekvés, a részvételiség, az állampolgári jogok és az emberi méltóság szellemében teszi közzé vidéki civil szervezetek részére az Erősödő Civil Közösségek Katalizátor elnevezésű alprogramját az Európai Uniós értékek erősítése céljából.
A civil társadalom komoly kihívásokkal szembesül a működés és fenntarthatóság terén. A finanszírozás átpolitizáltsága, a párbeszéd és az érdekérvényesítés fokozatos ellehetetlenítése szűkülő teret képez a civil szervezetek körül. Az elmúlt évek válsághelyzeteinek hatására a szerveződések működési körülményei tovább romlottak.
A fejlett civil társadalom, az erős és független civil szervezetek elősegítik az állampolgári részvételt, és széleskörű képviseletet biztosítanak az embereknek. Ez a demokráciát erősebbé és ellenállóbbá teszi.
A közös, békés európai jövő és a fejlődés záloga az Európai Unió Alapjogi Charta, amely az EU valamennyi állampolgárának alapvető jogainak rögzíti egységes, közös dokumentumba. A társadalmi változások, a tudományos és technológiai fejlődés fényében rendszeresen aktualizált Charta így megfelel a modern világ elvárásainak, és alapvető fundamentuma lehet az európai társadalomnak. Az Unióban érvényes alapjogokat hat fejezeten, úgy mint a méltóság, szabadság, egyenlőség, szolidaritás, polgárok jogai és igazságszolgáltatás, és 52 cikkelyen keresztül részletező Charta szellemi dokumentumként is túlmutat azon, hogy kizárólag az uniós intézmények és jog területén alkalmazzák. Az állampolgároknak és a civil szervezeteknek útmutatásul szolgál, hogy Európa és benne Magyarország egy jobb hely legyen.
Olyan szervezeteket támogatunk, amelyek a jogállamiság elveinek és az emberi jogok tiszteletben tartása mellett biztosítják, hogy szervezeti működésükben az emberi méltóság, a szabadság, a demokrácia és az egyenlőség értékei érvényesüljenek. A támogatott szervezetek esetében nem elvárás, hogy tevékenységeik a felsorolt területekre korlátozódjanak, de a fenti értékeknek a tevékenységi területtől függetlenül jellemeznie kell a szervezeti működést.
A Katalizátor kettős támogatási program. A szakmai támogatás részleteit a Katalizátor FEJLESZTŐ, a pénzügyi támogatás részleteit a Katalizátor FINANSZÍROZÓ felhívás tartalmazza.
FIGYELEM! Egyik támogatás sem nyerhető el a másik pályázati felhíváson történő sikeres pályázat nélkül!
A pályázóknak a szakmai (Katalizátor FEJLESZTŐ) és az anyagi támogatásra (Katalizátor FINANSZÍROZÓ) különböző kiírások alapján különböző adatlapokon, de egy pályázati körben kell támogatási kérelmet benyújtani. A két program egymásra épül, kiegészítik egymást. A céljuk a civil szervezetek számára szakmai (Katalizátor FEJLESZTŐ) és anyagi támogatás (Katalizátor FINANSZÍROZÓ) egyidejű nyújtása. Egy szervezet fenntartható működéséhez az anyagi források biztosításán túl szakmai fejlesztésre támogatásra is szükség van, így az anyagi támogatás a hatékonyabban szolgálhatja a szervezet hosszú távú céljait.
Az ötletpályázatok beadásának határideje: 2023. november 1., 12:00
A projektek maximális hossza: 6 – 12 hónap
A támogatás összege: 1.000.000 Ft / szervezet
Bővebb információ és a pályázati kiírások az Emberség Erejével Alapítvány honlapjának pályázati aloldalán érhető el.
A Katalizátor program az Európai Unió Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV) által támogatott PROTEUS elnevezésű program keretében a Transatlantic Foundationnel (TF) együttműködésben valósul meg.
Ez a program az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Tartalmáért kizárólag az Emberség Erejével Alapítvány felel, és nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió nézeteit.