Az ELSA Szeged Egyesület két éve dolgozik azért, hogy a jog és az Európai Unió értékei eljussanak a társadalom valamennyi rétegébe. A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar hallgatói által alapított szervezet elkötelezett a jogi tudatosság növelése, a kulturális sokszínűség védelme, és a transzparens működés iránt. A Katalizátor program támogatásával a jogi és uniós alapismereteket nyújtó előadássorozataikkal felnyitják a fiatalok szemét a jog világának sokszínűségére, és elültetik bennük a kritikai gondolkodásmód csíráit.
Az egyesület kiemelt célja a középiskolás diákok megszólítása. A programjaikon nemcsak elméleti tudást adnak át, de praktikus ismeretekkel is felvértezik a diákságot, felkészítve őket a mindennapi jogi kihívásokra. Meglátásuk szerint a felvilágosítást és a társadalmi érzékenyítést minél korábban el kell kezdeni, ugyanakkor a tanulásnak nincs felső határa.
Az egyesület számára nem csupán a közösségépítés és a következő generáció jogi tudatosságának fejlesztése kiemelten fontos, nagy hangsúlyt kap a joghallgatók képzése is, elsősorban olyan programok és közösségi tevékenységek formájában, ahol a klasszikus egyetemi oktatás kereteit átlépve tudnak átadni tudást minden érdeklődőnek a lehető legkülönbözőbb jogi területekről vagy a jog határterületeiről szakmai segítséggel.
Az ELSA Szeged lokális aktivitása mellett nemzetközi kapcsolatait kihasználva külföldi előadókat is gyakran meghív programjaira, akik betekintést engednek más jogrendszerek működésébe és kulturális sajátosságaiba. Ezáltal a diákok globális szemléletmódot is kapnak, és megértik, hogy a jog nem egy hazai jelenség, hanem szorosan összefonódik az Európai Unió és a nemzetközi jogrendszer értékeivel.
Az ELSA Szeged nyitottsága és innovatív megközelítése révén hidat építenek a jog és a társadalom között, hozzájárulnak ahhoz, hogy a jog ne csupán a szakemberek privilégiuma legyen. Aktívan formálják a jövő jogászait: tevékenységük révén egy olyan társadalmat építenek, ahol a jog a jogállamiság, a tolerancia és a kölcsönös tisztelet alapköveit jelenti és mindenkinek lehetősége nyílik elindulni a jog útvesztőiben azért, hogy önmagunk jogászaivá válhassunk.
Az Emberség Erejével Alapítvány az Európai Unió Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV) által támogatott PROTEUS elnevezésű program keretében a Transatlantic Foundationnel (TF) együttműködésben hirdette meg a Katalizátor kapacitásfejlesztő támogatási programot Magyarországon működő civil szervezetek számára.
A Katalizátor program az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Tartalmáért kizárólag az Emberség Erejével Alapítvány felel, és nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió nézeteit.