A jövő elkezdődött. Túlzásnak tűnhet a kijelentés, pedig az, hogy van kéttucat egyetemista fiatal, aki jelentkezett egy hosszú távú képzési és gyakornoki programba azért, hogy tanuljon, és aztán a diszkrimináció csökkentésén dolgozzon, az mindenképpen jó jel.
Az Aspektus Csoport négy szervezet – a debreceni Alternatív Közösségek Egyesülete, a miskolci Dialóg Egyesület, a pécsi Emberség Erejével Alapítvány, a szegedi Motiváció Műhely – összefogásából jött létre. A szervezetek négy nagy múltú egyetemi városban működnek és olyan régiók központjai, amelyek az Európai Unió legszegényebbjei között vannak. Az Aspektus Csoport célja a demokrácia építése, elsősorban a részvételiség, a civil társadalom kapacitásainak fejlesztése és a hálózatosodás által.
A képzési program célja az volt, hogy felkészítse a résztvevőket arra, hogy megértsék a diszkrimináció működését és hatásait egyéni, közösségi és rendszerszinten is, majd eszközöket sajátítsanak el ennek csökkentésére. A gyakornokkal és mentorokkal Pincehelyi Zita beszélgetett.
Tartalom
- 01:32 – Arató Vilja (Pécs)
- 08:14 – Bodó Molly (Pécs)
- 10:49 – Mádi Szilvia (Szeged)
- 14:42 – Halász Csenge (Szeged)
- 19:07 – Molnár Ágnes (Debrecen)
- 24:18 – Stoll Zsófi (Debrecen)
- 35:31 – Király Réka (Miskolc)
- 43:32 – Budai Katalin (Miskolc)
Aki kérdez: Pincehelyi Zita
Szignál: Kiss Irina
Arculat: Biacsics Renáta – Renyagyár
A Kék Kanapéról bővebben itt olvashatsz.