Kék Kanapé podcast
Interjú és vélemény civil társadalmon innen és túl kéthetente szombaton.
Alapítványunk irodájában van egy kék kanapé: majd minden fontos döntés, történet, meghatározó beszélgetés itt zajlott. És itt készülnek az Emberség podcast adásai is. Kéthetente olyan embereket hívunk ide beszélgetni, akiket érdemes meghallgatni.
Babarókától a bántalmazott nőkig – Kék Kanapé #31
Kiss Judit Ágnes költő, író, meseíró, drámaíró, tanár, oboista. Mostanában talán leginkább író. Témái között női sorsokat találunk, legutolsó könyvében, az Egy nőalak szürke kontúrjában egy szexuálisan bántalmazott kamaszlány sorsát ismerhetjük meg….
„Nehéz megmagyarázni, hogy eddig miért nem” – Kék Kanapé #30
Az Emberség Erejével Alapítvány minden évben díjazza azokat a magánszemélyeket és civil közösségeket, amelyek a nyitott, toleráns, szolidáris és befogadó társadalomért tettek kimagaslóan sokan a dél-dunántúli régióban. A 2023-as év…
Belső figyelem – Kék Kanapé #29
Tóth Krisztina talán az egyik legkedveltebb, legismertebb magyar író, költő, tíz verseskötete és nyolc prózakötete jelent meg, ír meséket is, műveit tizenöt nyelvre fordították le. Utolsó prózakötete, a Majom szeme…
„Vegyetek már le innen!” – Kék Kanapé #28
Az Emberség Erejével Alapítvány minden évben díjazza azokat a civil közösségeket és magánszemélyeket, akik a nyitott, toleráns, szolidáris és befogadó társadalomért tettek kimagaslóan sokat a dél-dunántúlon a civil kurázsi szellemében….
Erdős Virág, meg a róka fogta csukák – Kék Kanapé #27
Mit jelent az írói szerep? Vajon létezik-e társadalmi megbízatás ma az írók részére? A szociális érzékenység az valami ritka betegség mostanság? Mennyire macsó a kortárs magyar irodalom közege? Ilyen és…
Új aspektusból közelítünk – Kék Kanapé #26
A jövő elkezdődött. Túlzásnak tűnhet a kijelentés, pedig az, hogy van kéttucat egyetemista fiatal, aki jelentkezett egy hosszú távú képzési és gyakornoki programba azért, hogy tanuljon, és aztán a diszkrimináció…