Pedagógusok, oktatási szakemberek, szülők részére
18 éve az emberi jogokért
Az Emberség Erejével Alapítványt 2006-ban alapította egy pécsi orvos házaspár, lehetőséget adva lelkes fiataloknak, hogy szervezett keretek között népszerűsítsék az emberi jogok és a szolidaritás eszméit. Az alapítók célja a társadalmi befogadás erősítése volt, az elnyomott, hátrányosan megkülönböztetett csoportok támogatásával és többségi társadalom érzékenyítésével.
Az alapítvány 2010-ben kezdett dolgozni Pécs keleti, szegregálódó városrészében, Gyárvároson. A kezdeti iskolai után szabadidős programokból, előbb a Menedék ifjúsági klub jött létre, majd 2013 tavaszán az Élmény Tár Tanoda. 2020-tól az Élmény Tár stratégiai partnerként, de önálló szervezeti formában működik tovább az Élménylelő Ifjúsági Egyesület keretein belül.
Emberi jogi nevelés
A szervezet 2007-ben indította első emberi jogi nevelési programjait, helyi általános- és középiskolákkal együttműködve. Tevékenységünket a fejlesztő szemlélet, a tanulásba és változásba vetett hit jellemzi. Eszköztárunk mára jelentősen kibővült: online játékok, társasjátékok készülnek a játékosítás szellemében.
Vidéki civil szervezetként a gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan elvből indulunk ki: oktatási/nevelési programjainkban az innovációra, az adaptálhatóságra és a multiplikálásra helyezzük a hangsúlyt.
Civil fejlesztés
Alapítványunk életében mérföldkő volt, amikor a Open Society Foundations támogatásával, a Regionális Közösségi Központok program keretében elindította az Erősödő Civil Közösségek programot 2017-ben, Az ECK egy komplex fejlesztési program volt, ami a civil társadalom támogatását tűzte ki célul. Három év alatt mintegy 300 millió forintos forrás nyílt meg a dél-dunántúli közösségek számára, alapítványunk pedig új szervezeti szakaszba lépett.
2020-tól tudatosan törekszünk arra, hogy elérhetővé tegyük a független, nemzetközi támogatási formákat a magyarországi civil társadalom számára.